RESTAURACJA

Restauracja Albatros

Nasz lokal usytuowany jest w niepowtarzalnej scenerii przy spacerowej ulicy Mostowej blisko malowniczych bulwarów Rzeki Netta. Ten bajeczny krajobraz miasto zawdzięcza Puszczy Augustowskiej i okalającym je jeziorom: Sajno, Necko, Białe, Rospuda, Studzieniczne oraz kilkunastu mniejszym. Jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych lokali rozrywkowych w Augustowie jest Restauracja "Albatros".

Organizujemy przyjęcia, bankiety, wesela, dancingi i dyskoteki. Zapewniamy żywienie zbiorowe oraz indywidualne, a także oferujemy profesjonalne usługi cateringowe na najwyższym poziomie od dostarczenia stołów po wyszukane dania oraz kelnerów obsługujących Państwa gości. Na pierwszym miejscu stawiamy na zadowolenie naszych klientów. Staramy się to osiągnąć dzięki profesjonalnej i miłej obsłudze oraz eleganckiemu klimatyzowanemu wystrojowi sal, ale najważniejszym atutem jest wyśmienita kuchnia. Szczególnie polecamy nasz "Leśny zawijaniec", potrawę wyróżnioną w Ogólnopolskim Konkursie na Typową Potrawę Regionalną turystycznym LOGO POLSKA. Od paru lat "Leśny zawijaniec": pyszny schab w rumianym naleśnikowym płaszczyku z borowikowym nadzieniem jest nową legendą. Goście chętnie też zamawiają "SZCZUPAKA ZNAD NETTY", "LINA W ŚMIETANIE", "DUSZONEGO SANDACZA" i wiele innych potraw.

W konkursie "Regionalne Sekrety Smaku" podczas Targów Gastro – Hotel Mikołajki 2009 Restauracja "Albatros" zajęła I miejsce za potrawę "WĘGORZ FASZEROWANY", jak również otrzymała dyplomy uznania za "SANDACZA Z LEŚNĄ NUTĄ" i "KAKORY ZIEMNIACZANE".

"Albatros" posiada fontannę czekoladową, która jest niezapomnianą atrakcją wesel, bankietów, imprez korporacyjnych, przyjęć urodzinowych, komunijnych i wszystkich wydarzeń, podczas których można zauroczyć gości wodospadem płynnej, aromatycznej czekolady o różnych kolorach i smakach, serwowanej z nieodłącznymi dodatkami. Fontanna kojarzona jest z deserem, lecz z doświadczenia wiemy, że od początku uroczystości skupia wokół siebie gości. Jest miejscem integracyjnym i atrakcją każdego wieczoru.

Pobyt w naszej Restauracji umili Państwu MUZYKA NA ŻYWO w każdy piątek tygodnia.

SIEDEM DZIEWCZĄT

To właśnie o tej Magicznej Restauracji Pan Janusz Laskowski przed laty (bo w 1965 r.) napisał piosenkę "Beata z Albatrosa", która jest niemal hymnem o Augustowie. Będąc z kolegami na wakacjach w tym pięknym mieście poznał dziewczynę o imieniu Beata, zakochał się i dla Niej napisał wielki szlagier o pięknej i gorącej miłości, który był nucony i śpiewany przez tysiące młodych ludzi, wykonywany przez setki młodzieżowych zespołów wokalno-muzycznych. Beata z "Albatrosa", dla której skomponował pierwszą piosenkę ma już na pewno duże wnuki, żółte liście opadły niemal 40 razy, a ballady o nich są ciągle młode.

Magiczny "Albatros" przyciąga ludzi zakochanych i tych, którzy poszukują swojej miłości. To właśnie oni chętnie słuchają prostych ballad o uczuciach, miłości, przyjaźni, rozstaniu i tęsknocie. Mit uczucia i magnetyzm miłości pozostał i ciągle trwa. Pan Laskowski pomimo szronu na włosach odwiedza lokal zawsze, gdy jest w Augustowie. Jest człowiekiem sentymentalnym i wraca do wspomnień tak jak miliony ludzi zakochanych.

Wywiad z Januszem Laskowskim
Wersja audio utworu "Beata z Albatrosa"