Restauracja

Albatros w Augustowie

Legendarna restauracja Albatros jest jednym z symboli malowniczego Augustowa, otoczonego 7 jeziorami i rozległą Puszczą Augustowską. Restauracja rozsławiona została piosenką „Beata” Janusza Laskowskiego w latach 60. Do dziś Albatros zachowuje klimat tamtych czasów w nowoczesnym wydaniu. Zachwyca regionalną, zdrową i pełną aromatycznych smaków kuchnią oraz zapewnia szybką, miłą i profesjonalną obsługę. Restauracja zlokalizowana w samym centrum Augustowa, przy spacerowej ulicy Mostowej, jest znakomitym przystankiem na pyszny obiad lub kolację, a w piątkowe wieczory kusi muzyką na żywo podczas niezapomnianych dancingów.
Organizujemy także przyjęcia, bankiety i wesela, dancingi. Oferujemy profesjonalne usługi cateringowe. Satysfakcja naszych gości jest naszym priorytetem. Zapewniamy zdrową kuchnię – korzystamy wyłącznie z naturalnych i świeżych produktów od lokalnych dostawców. Gwarantujemy elegancki wystrój klimatyzowanych sal. Najważniejszym naszym atutem jest jednak wyśmienita kuchnia. Szczególnie polecamy nasz „Leśny zawijaniec”, potrawę wyróżnioną w Ogólnopolskim Konkursie na Typową Potrawę Regionalną turystycznym LOGO POLSKA. Goście naszej restauracji szczególnie chwalą sobie także „Szczupaka znad Netty”, „Lina w śmietanie” czy „Duszonego sandacza”.
Lato 1965. Młody muzyk odwiedza urokliwe miasto otoczone 7 jeziorami – Augustów. W nowo otwartej restauracji Albatros, podczas dancingu, poznaje piękną, 17-letnią Beatę. W mgnieniu oka zakochuje się w tajemniczej dziewczynie. Układa o niej piosenkę – piosenkę, którą kilka miesięcy później śpiewa cała Polska… Do dziś nie wiemy, kim była tajemnicza Beata, ale utwór Janusza Laskowskiego rozpoczynający się od słów „Siedem dziewcząt z Albatrosa – tyś jedyna” znają wszyscy! Dla upamiętnienia tamtej wakacyjnej przygody przy restauracji Albatros stoi ławeczka pięknej Beaty, przy której nie można przejść obojętnie. Od tamtej pory, legendarna restauracja Albatros jeszcze wielokrotnie była świadkiem pięknych, miłosnych historii. Kto wie, może podczas najbliższego piątkowego dancingu, przy dźwiękach „Beaty”, znów ktoś się w sobie zakocha…?

Masz pytanie?

SKONTAKTUJ
SIĘ Z NAMI

87 643 21 23

albatros@spolem.augustow.pl