O nas

Trudno na mapie Polski odnaleźć dziś restaurację, której początki sięgają lat ’60. Jednym z nielicznych lokali gastronomicznych, który ma tak długą historię i nieprzerwalnie – tego samego właściciela, jest Restauracja Albatros zlokalizowana przy ul. Mostowej 3 w Augustowie w województwie podlaskim.

Restauracja Albatros została oficjalnie otwarta 22 lipca 1962 r. Przełomowym momentem w historii Restauracji było lato 1965, kiedy to lokal odwiedził Janusz Laskowski i na całą Polskę rozsławił Albatrosa piosenką „Beata”.

Organizowane tu do dziś piątkowe dancingi zyskały miano kultowych. Od ponad 60 lat kładziemy ogromny nacisk, aby serwowane przez nas potrawy miały regionalny, tradycyjny charakter i aby przyrządzane były z najwyższej jakości składników od lokalnych dostawców. Dlatego Albatros nieustająco zachwyca smakiem podniebienia swoich Gości, stanowiąc rozpoznawalną w całej Polsce wizytówkę Augustowa.

Od lat nieodłącznym punktem programu zwiedzania Augustowa jest nie tylko wizyta w legendarnej Restauracji Albatros, ale też zdjęcie na ławeczce Beaty z Albatrosa, którą w 2017 r. stworzył utalentowany rzeźbiarz z Zambrowa Michał Selerowski, a jego muzą została – wyłoniona w plebiscycie „Gazety Współczesnej” – Barbara Bujnowska z powiatu monieckiego. W 2020 r. kultowy neon „Albatros”, decyzją podlaskiej konserwator zabytków, został wpisany do rejestru zabytków województwa podlaskiego.

Organizujemy także przyjęcia, bankiety i wesela, dancingi. Oferujemy profesjonalne usługi cateringowe. Gwarantujemy elegancki wystrój klimatyzowanych sal. Satysfakcja naszych gości jest naszym priorytetem.

Poznaj historię Restauracji Albatros

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!